Ndërlidhjet

Astronautët nga Discovery dolën në hapësirëDy astronautët kanë dalur sot nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës në shetitjen e parë në gjithësi gjatë misionit 11 ditësh.

Në shetitjen që do të zgjatë gjashtë orë, Stiv Bouen dhe Alvin Dru do të riparojnë një kabllo dhe një kamerë në SNH.

Anija kozmike Discovery është në misionin e fundit përpara se të pensionohet.
XS
SM
MD
LG