Ndërlidhjet

Irani paralajmëron opozitën të mos protestojëAutoritetet e Iranit i paralajmëruan aktivistët e opozitës që të përmbahen nga protestat e reja.

Kryeprokurori Golam Hosein Mohseni deklaroi se çdokush që do t'i shkelë ligjet do të duhet të dënohet.

Faqet e internetit të liderëve të opozitës Mir Hosein Musavi dhe Mehdi Karubi kanë bërë thirrje për protesta nesër në Teheran dhe qytetet tjera, për të bërë trysni që të lirohen nga burgu shtëpiak.
XS
SM
MD
LG