Ndërlidhjet

Zelanda e Re kujton viktimat e tërmetitZelanda e Re mbajti sot dy minuta heshtje në nderim të viktimave të tërmetit. Minutat e heshtjes u mbajtën në të njëjtën orë kur ndodhi tërmeti.

Besohet se rreth 240 veta kanë vdekur dhe pjesë të tëra të Krisçërçit janë kthyer në rrënoja. Kryeministri tha se tërmeti mund t'i ketë kushtuar Zelandës së Re rreth 15 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG