Ndërlidhjet

Vdes aktorja Xhejn Rasëll


Ylli i kinemasë Xhejn Rasëll është ndarë nga jeta në moshën 89 vjeçare.

Rasëll ka qenë një nga simbolet e bukurisë dhe sensualitetit në Hollivudin e viteve '50-të. Rasëll ka interpretuar së bashku me Merlin Monronë në filmin "Zotërinjtë preferojnë biondet"
XS
SM
MD
LG