Ndërlidhjet

Ushtaraku britanik viziton FSK-nëShefi i shtabit të ushtrisë britanike, gjenerali Piter Uoll do vizitojë Kosovën në kuadër të forcimit të bashkëpunimit me FSK-në.

Gjatë vizitës së tij dy ditore, më 2 dhe 3 mars, Uoll do të takohet me presidentin Pacolli, kryeministrin Thaçi dhe ministrin e Forcës së Sigurisë Çeku.

Britania e Madhe ka financuar një numër projektesh në kuadër të Ministrisë së Forcës së Sigurisë.
XS
SM
MD
LG