Ndërlidhjet

Bogdanoviq: Bisedimet me Prishtinën, mundësi historikeMinistri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, tha se bisedimet e ardhshme të përfaqësuesve të Prishtinës dhe Beogradit janë mundësi historike për marrëveshje të serbëve dhe shqiptarëve.

"Kjo është një mundësi që të vijë deri tek pajtimi historik i serbëve dhe shqiptarëve, dhe këtë rast nuk do të duhej ta lëshojmë as ne, e as Prishtina", deklaroi Bogdanoviq gjatë një vizite në Mitrovicë.
XS
SM
MD
LG