Ndërlidhjet

Protesta antiqeveritare në ArmeniMijëra përkrahës të opozitës dolën sot në kryeqytetin e Armenisë, Jerevan, për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë.

Demonstrata u mbajt në përvjetorin e tretë të trazirave politike të marsit, 2008, ku u vranë dhjetë njerëz në përleshjet e protestuesve dhe forcave të sigurisë, pas zgjedhjeve të kontestuara presidenciale.

Autoritetet asokohe shpallën gjendje të jashtëzakonshme, duke akuzuar opozitën për përpjekje të marrjes së pushtetit.
XS
SM
MD
LG