Ndërlidhjet

Tahiri: Statusi është kapitull i mbyllurPrishtina është duke e përgatitur agjendën e bisedimeve me Beogradin, ka thënë kryenegociatorja e palës kosovare, Edita Tahiri.

"Ne jemi në përgatitje të fazës për fillimin e dialogut, i cili nënkupton përcaktimin e agjendës për bisedime dhe harmonizimin e saj", ka thënë ajo për AFP-në.

"Ne i kemi përkufizuar qartë vijat e kuqe. Është një dialog brenda kuadrit të çështjeve teknike, sepse çështja e statusit është kapitull i mbyllur", ka thënë Tahiri.
XS
SM
MD
LG