Ndërlidhjet

Vriten katër ushtarë afganë dhe përkthyesi


Katër ushtarë afganë dhe përkthyesi i tyre janë vrarë në provincën Logar të Afganistanit.

Ushtarët ishin në një patrullë të përbashkët me forcat e Shteteve të Bashkuara kur automjeti i tyre ndeshi në bombë.

Shpërthimet e bombave kanë vrarë 268 trupa amerikane vitin e kaluar – shifër që ka shënuar rritje për 60 për qind nga viti paraprak.
XS
SM
MD
LG