Ndërlidhjet

Thaçi e Byhler diskutojnë për sigurinëKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi diskutoi me komandantin e KFOR-it, Erhard Byhler gjendjen e sigurisë në vend. Thaçi e Byhler ndanë mendimin e njëjtë se situata e sigurisë është e qëndrueshme.

Byhler premtoi angazhim më të madh në forcimin e FSK-së. Kreu i KFOR-it e cilësoi bashkëpunimin mes forcës paqeruajtëse dhe qeverisë të shkëlqyer.
XS
SM
MD
LG