Ndërlidhjet

Tahiri-Kuper diskutojnë për dialogunKosova dhe BE-ja kanë diskutuar mbi fillimin e dialogut teknik mes Prishtinës e Beogradit.

Përgatitjet për bisedimet janë shqyrtuar në takimin e sotëm mes zëvendëskryeministres Edita Tahiri dhe Robert Kuperit, zyrtar i lartë në kabinetin e kryediplomates evropiane, Kethrin Eshton.

Të dy bashkëbiseduesit u pajtuan se përgatitjet për dialogun po ecin mirë.
XS
SM
MD
LG