Ndërlidhjet

Dënohen drejtuesit e opozitësTre aktivistë të opozitës në Bjellorusi janë dënuar deri në katër vite burg nën akuzat se kanë shkaktuar trazira pas rizgjedhjes së presidentit Llukashenka.

Protestat kundër rizgjedhjes së Llukashenkës në muajin dhjetor u shoqëruan me një fushatë burgosjesh e keqtrajtimesh të drejtuesve dhe aktivistëve të opozitës.
XS
SM
MD
LG