Ndërlidhjet

Gadafi dhe Liga Arabe dakordohen me propozimin e ÇavezitRaportet thonë se lideri i Libisë Muamer Gadafi dhe presidenti i Ligës Arabe Amr Musa, kanë rënë dakord me planin paqësor të preisdentit të Venecuelës Hugo Çavez, për t'i dhënë fund krizës në Libi.

Ministri i Informatave i Venecuelës, Andres Izara, tha se Çavez ka folur me Gadafin të martën, rreth mundësisë për krijimin e një blloku të vendeve mike, i cili do të quhej Komiteti i Paqes, dhe do të ndërmjetësonte mes Gadafit dhe kryengritësve.
XS
SM
MD
LG