Ndërlidhjet

Irak: Tetë të vrarë nga sulmi


Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës në Hadita të Irakut.

Burimet policore bënë të ditur se sulmuesi shpërtheu bombat para bankës së qytetit. Gjashtë zyrtarë të policisë janë në mesin e të vrarëve.
XS
SM
MD
LG