Ndërlidhjet

Tiranë: 26 parti kërkojnë pjesëmarrjen në zgjedhjet vendoreNë Shqipëri janë gjithsej 26 parti që kërkojnë pjesëmarjen në zgjedhjet vendore të 8 majit, njoftoi Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve.

KQZ-ja tha se 11 prej subjekteve janë regjistruar, por kërkoi nga PS-ja dhe PBDNJ-ja të respektojnë afatet, në të kundërt do përballen me ndëshkimet ligjore.

Kreu i Komisionit, Arben Ristani theksoi se afati i fundit për regjistrimin e partive politike për zgjedhjet vendore është 8 marsi.
XS
SM
MD
LG