Ndërlidhjet

Luftime për kontrollin e al-Zavijas


Forcat besnike të Gadafit po përleshen me protestuesit në përpjekje për të rimarrë kontrollin e qytetit al-Zavijah.

Dëshmitarët flasin për përdorimin e armëve të rënda, tankeve dhe mortajave në qytetin që ndodhet vetëm 50 kilometra larg Tripolit.

Ndërkohë, autoritetet spitalore kanë bërë të ditur për 27 të vrarë nga shpërthimi i deposë së armëve në Bengazi.
XS
SM
MD
LG