Ndërlidhjet

Kina kritikon Lindjen e Mesme


Gazeta shtetërore e Kinës ka kritikuar protestat në Lindjen e Mesme, duke thënë se ato nuk kanë sjellë asgjë, përveç kaosit dhe mizorisë për qytetarët.

“Pekini Ditor” shkruan se këto lëvizje po zgjerohen nga një numër i vogël njerëzish që përdorin Internetit për të organizuar tubime të paligjshme, ndërsa përjashton mundësinë që ngjarje të tilla të nodhin në Kinë.

Gazeta zyrtare shpesh pasqyron pikëpamjet, mendimet dhe shqetësimet e Partisë Komuniste të Kinës.
XS
SM
MD
LG