Ndërlidhjet

Turqia akuzon edhe 5 gazetarë për komplotGjykata në Turqi ka akuzuar edhe pesë gazetarë tjerë me akuzat për komplot për rrëzimin e qeverisë me rrënjë islamiste.

Hapi vjen një ditë pasi dy gazetarë të njohur u akuzuan dhe paraburgosën, dhe janë në pritje të gjykimit për komplotin e pretenduar.

Pesë të akuzuarit e sotëm ndodhen në paraburgim.
XS
SM
MD
LG