Ndërlidhjet

SHBA: Debat për radikalizimin e myslimanëveZv/këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, i lëvdoi myslimanët e Amerikës për ndihmën e dhënë në luftimin e ekstremizmit të dhunshëm, dhe u bëri thirrje që të ndihmojnë për të minuar "ideologjinë e shpërfytyruar" që përdoret nga Al Kaida.

Denis MekDonah gjithashtu tha se qeveria federale po punon për t'i sqaruar "keqinterpretimet" rreth myslimanëve të Amerikës.

Komentet e tij u bënë disa ditë para dëgjimeve të diskutueshme në Kongres për radikalizimin Islamik.
XS
SM
MD
LG