Ndërlidhjet

Dorëzimi i Divjakut në Beograd, i paimagjinueshëmMinistri i jashtëm i Austrisë tha se ishte i paimagjinueshëm dorëzimi tek autoritetet serbe i gjeneralit të Bosnjës, Jovan Divjak.

Ky i fundit u arrestua ditë më parë në aeroportin e Vienës bazuar në një urdhërarresti ndërkombëtar të iniciuar nga Serbia. Beogradi e akuzon gjeneralin në pension për krime lufte.

Divjak është serb i Bosnjës, që iu bashknagjit forcave boshnjake gjatë kohës së luftës dhe shihet si hero në Sarajevë.
XS
SM
MD
LG