Ndërlidhjet

Van Gaal do të largohet nga BajerniTrajneri i Bajernit të Mynihut, Luis Van Gaal, do të largohet nga drejtimi i klubit në fund të sezonit, raportojnë mediat.

Holandezi 59 vjeçar e zgjati kontratën e tij me Bajernin vjeshtën e kaluar deri në fund të qershorit 2012.

Aktualisht Bajerni ka humbur tre ndeshje rradhazi, renditet i nëntëmbëdhjeti në kampionat dhe rezikon të mos kualifikohet për sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampioneve.
XS
SM
MD
LG