Ndërlidhjet

Bajden nisi vizitën në FinlandëNënpresidenti amerikan Xho Bajden ka arritur në Finlandë, që është dhe ndalesa e tij e parë në turneun evropian të rradhës.

Bajden përveç Finlandës do të vizitojë edhe Rusinë e Moldavinë. Vizita e Bajdenit në Moldavi synon të mbështesë përpjekjet e vendit më të varfër në Evropë për reforma demokratike dhe ekonomike.
XS
SM
MD
LG