Ndërlidhjet

Në Iran shfaqet dokumentari për holokaustinNjë film dokumentar francez mbi holokaustin, i dubluar në persisht, do të transmetohet në një televizion satelitor në Iran, si pjesë e fushatës për për të nxitur mirëkuptimin mes hebrejve dhe myslimanëve dhe të luftohet mohimi i holokaustit.

Filmi përmban dëshmi nga të mbijetuarit e kampeve të përqëndrimit dhe sjell fakte mbi masakrimin e rreth 6 milionë hebrejve në Evropë gjatë Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG