Ndërlidhjet

Protestë e të rinjve në Kuvajt


Grupet e të rinjve në Kuvajt planifikojnë të mbajnë sot një protestë të pa autorizuar.

Organizatorët duan të kërkojnë më shumë liri politike dhe largimin e kryeministrit Sheik Naser al-Sabah.

Familja al-Sabah e sundon Kuvajtin rreth 250 vjet.
XS
SM
MD
LG