Ndërlidhjet

Bajden fillon turneun në EvropëNënpresidenti i Shteteve të Bashkuara Xho Bajden sot qëndron në Helsinki, në ndalesën e parë të turneut në Evropë.

Bajden do të takohet sot me presidentin dhe kryeministrin e Finlandës përpara se të vizitojë Moskën.

Bajden pritet të mbajë një fjalim në universitetin shtetëror të Moskës.

Në ndalesën e tretë dhe të fundit ëë tij, nënpresidenti amerikan do të vizitojë dhe Moldavinë.
XS
SM
MD
LG