Ndërlidhjet

Nis gjykimi i ish-ushtarëve kroatë


Gjykimi ndaj shtatë ushtarëve kroatë, të akuzuar për vrasjen e gjashtë pjesëtarëve të ushtrisë serbe të Bosnjës në shtator të 1995-ës, ka nisur sot.

Prokuroria tha se viktimat ishin arrestuar dhe më pas ekzekutuar me urdhër nga komandanti i brigadës kroate.
XS
SM
MD
LG