Ndërlidhjet

Havel shtrohet në spital


Ish-presidenti çek, Vaclav Havel, është shtruar në spital për shkak të problemeve në frymëmarrje.

Zyra e Havelit kumtoi se ai po trajtohet në Spitalin Ushtarak të Pragës.

Vite më parë, Havel është operuar nga tumori në mushkëri dhe çdo sëmundje e frymëmarrjes bart një rrezik serioz për të.
XS
SM
MD
LG