Ndërlidhjet

Kajro: Një i vrarë në përleshjet e myslimanëve dhe të krishterëve


Një i ri i krishterë është qëlluar për vdekje në luftimet me myslimanët, në kryeqytetin e Egjiptit, Kajro.

Përleshjet shpërthyen kur një grup i të krishterëve e bllokuan një autostradë në jug të Kajros dhe luftuan me myslimanët, që donin të kalonin.

Të krishterët po protestonin për të dytën ditë me radhë për shkak të ndezjes së një kishte në një lagje të Kajros, ditën e diel.

Ky incident ndodhi pas mosmarrvjeshjeve të shkaktuara nga marrëdhënia e një mashkulli të krishter dhe një gruaje myslimane.
XS
SM
MD
LG