Ndërlidhjet

Rritet bilanci i viktimave në EgjiptTë paktën dhjetë njerëz e kanë humbur jetën dhe 110 janë plagosur në përleshjet ndërmjet koptëve të krishterë dhe myslimanëve në Kairo.

Dhuna ka shpërthyer gjatë protestës kundër djegies së një kishe të dielën.

Raportohet se shumica e viktimave janë të krishterë dhe janë vrarë me armë zjarri.

Përleshjet shpërthyen kur një grup i të krishterëve e bllokuan një autostradë në jug të Kajros
XS
SM
MD
LG