Ndërlidhjet

Libia dërgon emisarë në Maltë, Portugali dhe FrancëEmisarët e qeverisë së Libisë janë takuar sot me zyrtarët e Maltës, dhe pastaj kanë fluturuar për në Portugali, kurse një aeroplan tjetër është nisur në Francë.

Lajmin e bëri të ditur një zyrtar i Maltës.

Liderët e Bashkimit Evropian do të takohen të premten në Bruksel për të diskutuar kryengritjen në këtë vend të Afrikës Veriore.
XS
SM
MD
LG