Ndërlidhjet

"Kommersant": Bisedimet me Prishtinën, hap i parë drejt njohjesBisedimet Prishtinë-Beograd në Bruksel paraqesin hapin e parë në rrugën e Serbisë drejt njohjes së Kosovës, vlerësoi sot e përditshmja ruse "Kommersant".

Gazeta shkruan se për fillimin e afrimit të Beogradit dhe Prishtinës ka kontribuar Bashkimi Evropian, i cili nuk e fsheh se pa aktivizimin e dialogut mes dy palëve , ato "nuk mund të ëndërrojnë për eurointegrimet".

Gazeta ruse shkruan se të dyja palët kanë vënë në krye negociatorë me përvojë.
XS
SM
MD
LG