Ndërlidhjet

Klinton viziton Egjiptin dhe Tunizinë


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të udhëtojë drejt Egjiptit dhe Tunizisë javën e ardhshme, duke u bërë zyrtarja më e lartë e Shteteve të Bashkuara që viziton rajonin pas kryengritjeve popullore.

Zonja Klinton tha se ka ndërmend “të përcjellë mbështetjen e fortë të administratës Obama dhe të popullit amerikan për të dyja vendet”.

Klinton tha se do të takojë edhe figurat opozitare në Libi gjatë udhëtimit të saj.
XS
SM
MD
LG