Ndërlidhjet

Rasmusen: NATO, e gatshme të ndërhyjë në Libi


NATO-ja është e gatshme të ndërhyjë në Libi nëse për një gjë të tillë e merr mandatin, ka deklaruar sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Anders Fog Rasmusen.

"Nuk mund të imagjinoj komunitetin ndërkombëtar dhe Kombet e Bashkuara të rrinë duarkryq, derisa kolonel Gadafi vazhdon sulmet ndaj popullit të tij".

"Si aleancë ushtarake dhe faktor përgjegjës ndërkombëtar, NATO-ja duhet të përgatitet për çdo eventualitet. Kjo është ajo që ne bëjmë", ka thënë Rasmusen.
XS
SM
MD
LG