Ndërlidhjet

Libi: Forcat kryengritëse tërhiqen nga porti Ras Lanuf


Raportohet se forcat kryengritëse në Libi, janë tërhequr nga porti Ras Lanuf, pasi u ishin nënshtruar sulmeve nga tanket dhe artileria e forcave lojale ndaj Muamer Gadafit.

Djali i tij, Seif al-Islam, tha mbrëmë se regjimi është i gatshëm ta përdorë forcën, për ta shkatërruar kryengritjen tri javëshe, për ta rimarrë kontrollin në pjesën lindore të Libisë.
XS
SM
MD
LG