Ndërlidhjet

Zëvendës presidenti Bajden viziton Moldavinë


Zëvendës presidenti amerikan, Xhoe Bajden, sot arrinë për vizitë në Kishinev, për bisedime me udhëheqësit e Moldavisë.

Zoti Bajden arrinë në Moldavi, pas vizitës në Moskë, ku u takua me zyrtarët më të lartë të këtij vendi dhe me përfaqësues të opozitës.

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se në Moldavi, pritet që zoti Bajden t’i inkurajoj lëvizjet kah zgjidhja e konfliktit lidhur me rajonin separatist Trans-Dniester, ku janë të vendosur më se 1 mijë ushtarë rusë.
XS
SM
MD
LG