Ndërlidhjet

Bajden arrin në Moldavi


Zëvendëspresidenti amerikan, Xho Bajden, ka arritur në Moladvi. Mijëra moldavë kanë mbushur rrugët e kryqeytetit Çisinau duke valëvitur flamujt e vendit të tyre dhe të Shteteve të Bashkuara.

Bajden u prit në aeroport nga kryeministri Vlad Filat. Ai do të mbajë një fjalim publik në Sheshin Opera – vendin e protestave pro demoktratike të 2009-ës.

Bajden arrin në Moldavi pas vizitës dyditore në Rusi, e cila kryesisht u përqendrua në përmirësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.
XS
SM
MD
LG