Ndërlidhjet

Qytetet e Irakut përfshihen nga protestat


Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e Irakut duke bërë thirrje për reforma. Një protestues në qytetin Sulejmania ka tentuar të vërë veten në flakë, por është penguar nga protestuesit e tjerë.

Këta të fundit mbanin fotografitë e të vrarëve në demonstratat e javëve të fundit.

Protestuesit në sheshin Tahrir të Bagdadit kanë akuzuar forcat e sigurisë për përdorim të dhunës. Protesta janë regjistruar edhe në qytetet Najaf dhe Basra.
XS
SM
MD
LG