Ndërlidhjet

Palestinezi vret pesë izraelitë


Ushtria izraelite tha se një palestinez ka vrarë pesë persona në një lagje hebreje të Bregut Perëndimor.

Mediat raportojnë se viktimat janë anëtarë të së njëjtës familje – prindërit dhe tre fëmijë.

Ushtria ka nisur kërkimet për autorin e sulmit, i cili besohet të jetë i pari i këtij lloji pas disa vitesh.
XS
SM
MD
LG