Ndërlidhjet

Azerbajxhani vazhdon protestat


Qindra njerëz janë mbledhur në qendër të kryeqytetit të Azerbajxhanit, në ditën e dytë të protestave antiqeveritare.

Protestuesit kanë brohoritur parulla kundër presidentit Ilham Alijev, duke i bërë thirrje të japë dorëheqjen.

Autoritetet e rendit kanë përdorur forcën për të shpërndarë demonsturesit, ndërsa kanë arrestuar disa prej tyre.

Tubimi u organizua nga lëvizja opozitare Musavat, së cilës iu bashkuan dhe disa grupe të të rinjve.
XS
SM
MD
LG