Ndërlidhjet

SHBA dënon vrasjen e familjes izraelite


Shtetet e Bashkuara kanë dënuar vrasjen e pesë izraelitëve në Bregun Perëndimor. Autori i sulmit dyshohet të jetë një palestinez, ndërsa ushtria e Izraelit është vënë në kërkim të tij.

“Nuk ka asnjë justifikim të mundshëm për vrasjen e prindërve dhe fëmijëve në shtëpinë e tyre. Ne i bëjmë thirrje Autoritetit Palestinez që pa mëdyshje ta dënojë këtë sulm terrorist”, thuhet në komunikatën e Shtëpisë së Bardhë.
XS
SM
MD
LG