Ndërlidhjet

Turqi: Pas sulmit, këngëtari Ibrahim Tatlises në gjendje kritike


Raportet nga Turqia thonë se sulmues të panjohur e kanë qëlluar në kokë këngëtarin e popullarizuar, Ibrahim Tatlises. Ai tash është në gjendje kritike.

Para sulmit kundër tij dhe një ndihmësi të tij, gjatë natës në Stamboll, këngëtari kurd Tatlises, e kishte mbajtur shoun e tij muzikor në televizion.

Motivi i sulmit nuk është i qartë.

Tatlises ka pasur edhe role në filma dhe merret edhe me biznes.
XS
SM
MD
LG