Ndërlidhjet

Bahreini u kërkon trupa fqinjëveRaportet thonë se Bahreini ka kërkuar forca nga vendet fqinje për të ndihmuar të rivendosë rendin.

Mediat lokale dhe televizioni arab Al Arabia tha se forcat nga Këshilli për Bashkëpunim i Gjirit do të dërgohen në Bahrein.

Dje, sekretari i përgjithshëm i këshillit, Abdul Rahman al-Atija tha se siguria dhe stabiliteti në çdo vend arab të Gjirit është përgjegjësi e tërë bllokut, por nuk tha nëse Bahreini ka kërkuar ndihmë.
XS
SM
MD
LG