Ndërlidhjet

Gadafit i ndalohet hyrja në Rusi


Presidenti Dimitri Medvedev ka nënshkruar urdhërin për ndalimin e hyrjes së Moamer Gadafit, familjarëve dhe bashkëpunëtorëve të tij në Rusi.

Urdhëri i ndalon edhe transakcionet financiare të tyre.

Në 10 mars, Medvedev e nënshkroi urdhërin për ndalimin e eksportit të armëve dhe pajisjeve ushtarake në Libi.

“Nëse Gadafi arrin të mbijetojë, ai do të mbetet kufomë e gjallë politike, e cila nuk e ka vendin në botën e qytetëruar”, ka thënë një burim i Kremlinit.
XS
SM
MD
LG