Ndërlidhjet

Bajden paralajmëron Rusinë për korrupsioninNënpresidenti i Shteteve të Bashkuara Xho Bajden paralajmëroi sot se Rusia duhet ta pastrojë korrupsionin në biznes dhe sistemin legal, dhe të ndërtojë demokracinë që të përfitojë nga anëtarësimi në Organizatën Botërore të Tregtisë.

Bajden, i cili sapo u kthye nga një udhëtim në Rusi, paralajmëroi në një shkrim autorial në ""International Herald Tribune" se vetëm "ndryshime të guximshme dhe të vërteta" mund të joshin më shumë investitorë të huaj.
XS
SM
MD
LG