Ndërlidhjet

Tanket e Gadafit në qytetin ZuvaraTanket e qeverisë kanë hyrë në qendër të qytetit Zuvara në Libinë perëndimore dhe po i luftojnë kryengritësit atje, transmetoi Reuters banorët lokalë.

Qyteti Zuvarah ndodhet në perëndim të kryeqytetit Tripoli.

Sot, sekretari i jashtëm britanik, Uiliam Hejg tha se bashkësia ndërkombëtare duhet ta konsiderojë mundësinë e armatosjes së kryengritësve.
XS
SM
MD
LG