Ndërlidhjet

Klinton takon figurën opozitare të LibisëSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka zhvilluar bisedime me figurën enjohur opozitare të Libisë.

As Klinton e as Mahmub Xhibril nuk e komentuan takimin e tyre në një hotel luksoz në Paris.

Më herët, Klinton e diskutoi konfliktin libian me presidentin francez Nikola Sarkozi, i cili bashkë me kryeministrin britanik Dejvid Kamerun, i kanë shtuar thirrjet në KB për të vendosur zonë të ndalim fluturimit mbi Libi, ku Moamer Gadafi po përdor tanke dhe aeroplanë për t'i rikthyer territoret nga kryengritësit.
XS
SM
MD
LG