Ndërlidhjet

Shfaqet premiera e filmit të Havelit"Largimi" është filmi i parë i ikonës së lirisë së Çekisë dhe ish presidentit Vaclav Havel, që mbrëmë u shfaq në Pragë.

Filmi bazohet në skenarin e shkruar nga vetë Havelit, dhe bën fjalë për një kancelar, i cili teksa po përgatitet të lërë pushtetin, sheh se si po shembet bota rreth tij nga tradhëtitë dhe konfrontimet e pamëshirshme me pasardhësin e paskrupullt.
XS
SM
MD
LG