Ndërlidhjet

Maqedoni: Gruevski e Cërvenkovski - pa marrëveshje


Kryeministri Nikolla Gruevski, dhe lideri i opozitës maqedonase, Branko Cërvenkovski, nuk arritën marrëveshje lidhur me zgjedhjet e parakohshme.

Pas takimit të mbrëmshëm 10 orësh, në Shkup, Cërvenkovski e ka akuzuar Gruevskin dhe partinë e tij WMRO-DPMNE, se nuk janë konstruktivë.

Lideri opozitar, poashtu, ka kërkuar një takim të liderëve politikë, ku do të merrnin pjesë edhe partitë politike shqiptare në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG