Ndërlidhjet

Protestat përfshijnë edhe Sirinë


Forcat e sigurisë në Siri kanë përdorur gaz lotsjellës dhe shkopinj gome për të shpërndarë protestuesit e tubuar në Damask. Raportet flasin për disa të plagosur dhe dhjetëra të arretsuar.

Të martën, Damasku ka parë protestën e parë antiqeveritare, që nga shpërthimi i kryengritjeve popullore në botën arabe.

Protestuesit brohorisnin slogane kundër presidentit Bashar al-Asad, i cili mban pushtetin që 11 vjet.
XS
SM
MD
LG