Ndërlidhjet

Dhjetëra të plagosur nga përleshjet në Jemen


Dhjetëra persona janë plagosur kur forcat e rendit kanë përdorur gazlotsjellës dhe kanë qëlluar protestuesit në Al-Hudajdah të Jemenit.

Dëshmitarët thonë se policia ka intervenuar pasi mbështetësit e regjimit kanë sulmuar protestuesit me shkopinj dhe gurë.

Protestat e vazhdueshme kundër sundimit 32-vjeçar të presidentit Ali Abduallah Saleh deri më tash kanë marrë mbi 40 jetë.
XS
SM
MD
LG